Bartın’da İnşaat sektöründe alçı ve dekorasyon işleri ile iştigal eden Fikret ERCAN Ustaya  ait ‘’Merve Alçı’’ firmasında;  alçı, dekorasyon işleri yapmak üzere 1995 yılında Zekai KÖK, Şaban CEYLAN  ve 2003 yılında Recai MERT üç arkadaş  çalışmaya  başladık.

Çalıştığımız işyerinde edindiğimiz iş tecrübesinin yanında, bilgi ve becerilerimizi daha da geliştirmek amacı ile resmi kurumlarca açılmış bulunan dekorasyon, alçı sıva uygulayıcılığı, ısı yalıtım (mantoloma) ve iskele kurulum işleri  kurslarına  birlikte katılarak kalfalık ve ustalık belgelerimizi almayı hak kazandık.

Kalfa ve usta olarak uzun bir müddet dekorasyon, alçı sıva uygulayıcılığı ile diğer inşaat  iç ve dış bölümlerinde birlikte çalıştık.

İş hayatında edindiğimiz bilgi, beceri ve tecrübelerimizi daha da geliştirmek, ülkemize, Bartın’ımıza, ekonomik iş hayatında daha yararlı ve faydalı hizmetler sunmak amacı ile çalıştığımız iş yeri yöneticisi ve Ustamız ‘’Merhum FİKRET ERCAN’’ Ağabeyimizin de görüş, öneri ve olurlarını almak sureti  ile görevimizden ayrılarak  birlikte işyeri açmaya karar verdik.

2010  yılında ülke genelinde inşaat sektöründeki  canlılık,  iş hacminin geniş bir ivme kazanması nedeniyle  birlikten kuvvet doğar ilkesi ile;

Sektörde kazanılmış bulunan güven, kariyer, bilgi, beceri ve tecrübelerimizi de  bir araya getirerek üç arkadaş  Kök Dekor Yapı Dekorasyon İnşaat  San.ve Tic.Ldt. Şti.’ni kurmak suretiyle inşaat, yapı dekorasyon işlerini yürütmek üzere inşaat sektöründe faaliyete başladık.

İnşaat sektöründe; temelden çatıya kadar anahtar teslimi inşaat işlerini yürütmek, iç dekorasyon, dış dekorasyon, alçı sıva, ısı yalıtım (mantoloma) sistemleri ile diğer hizmet birimlerinde  uygulanmaya başlanılan yeni değişim ve çalışma sistem ve prensipleri ile kaliteli hizmet sunumunu gerçekleştirmek, güven duygusu içinde, müşteri memnuniyetini sağlamak gayesi üzerine  birlikte çalışmaya başladık.

Amacımız,  bu sektörde oluşan değişik sistem ve yenilikleri takip ederek, ülkemize ve Bartın’ımıza  güzel, kaliteli, başarılı hizmetler sunarak, ekonomiye katkıda bulunmak,  birlikte çalıştığımız personelimiz ile daha iyi, daha güzel başarılı hizmetlere imza atarak, müşterilerimizin  memnuniyetini kazanmaktır.

Saygılarımızla,
Kök Dekor Yönetim Kurulu.